| Adrian926a a întrebat:

Ce placa video e mai buna
Placa video ASUS Radeon™ R7 250 OC, 2GB DDR3, 128-bit
Frecventa procesor (MHz) 1060
Frecventa memorie (MHz) 1800

Placa video ASUS Radeon™ R7 250, 2GB GDDR5, 128-bit
Frecventa procesor (MHz) 925
Frecventa memorie (MHz) 1125

diferenta e ca placa cu ddr5 are frecventa mai mica decat ddr3 ce ziceti? ceare e mai buna si scoate mai mult fps in jocuri

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aș merge pe ce pe DDR5, sau aș opta spre un Nvidia.Succes

| August99 a răspuns:

Ambele sunt la fel de bune dar parca optez spre a doua

| Adrian926a explică (pentru August99):

Nici eu nu sunt decis aia ddr3 are frecventa mai mare dar ddr5 e mai rapida laughing pe care sa o iau, mai astept raspunsuri

| Adrian926a explică:

Nu vreau placa de 500 lei vreau de 300 lei ce nu intelegi ce raspuns ai dat tu nu ma ajuta cu nimic