| PureMadnesS a întrebat:

Ce placa video imi recomadati pentru jocuri(mai noi)ultimele... bugetul meu este de 5 miliaone

Răspuns Câştigător
| m5789932 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic; cu 500lei ai de unde alege; eu as merge pe un ATI, si cu un cooler destul de mare, ca sa nu ai probleme pe viitor. Uita-te si tu pe eMAG sau pcgarage, si alege ceva pe placul tau. Oricum cu 500lei vei gasi minim un ati 5670 sau 5750 cu GDDR5, 128bit, si cu un procesor grafic intre 700 - 750 mhz, direct x11 si 1Gb memorie. Acum depinde de ce vrei sa-ti cumperi, si ce producator iti place sau ai incredere. Eu as alege intre un Sapphire, Asus, MSI, Gigabyte sau Gainward. Eu zic ca nu trebuie sa dai 500lei pe o placa video, pentru ca nu are rost; ori cumperi una de 300-4--lei maxim, ori iti cumperi o placa video la 650lei cu 256bit, ca sa se vada diferenta. Altfel nu se merita, pentru ca toate de la 300 pana la 500 au cam aceleasi specificatii tehnice. Acum depinde totul de tine!

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Aceasta are un pret excelent pentru performantele ei.
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Ti-o recomand cu incredere.

| adriangabor92 a răspuns:

Nvidia g force 9000