| draand28 a întrebat:

Ce placi video imi recomandati pentru CrossFire, nu foarte scumpe? Sa fie de minim GDDR5 128bit 2GB/bucata. (Placa mea de baza suporta numai CrossFire nu si SLI, asa ca nu vreau sa primesc placi nVidia...)

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da' niste detalii nu mai dai? Sursa, procesor, carcasa, buget, scopuri? Nu de alta, dar pe un singur monitor nu are sens sa te complici cu asa ceva. Pui un R9 280 sau ceva similar de la NVIDIA si ai un raport pret/performanta foarte bun.

| draand28 explică (pentru KodrutZ):

AMD FX 8300 sau 6300 (nu m-am hotarat), Asrock 970 pro0 r2.0. Am deja sursa 600w, carcasa delux, dvd writter, ssd, hdd, placa de baza enumarata mai sus. Scop: Sa rulez GTA 5 full hd 40fps pe high.

| KodrutZ a răspuns (pentru draand28):

Ce sursa? Inca nu stim cit de cu picioarele e optimizat rahatul ala de gta 5, dar cred ca o sa iti indeplinesti scopul fara probleme cu un R9 280 sau ceva similar.

| Pcgaming1 a răspuns:

Un r9 dar nu ai spus ce procesor si ce placa de baza ai asa ca nu pot sa stiu daca sunt compatibile

| draand28 explică (pentru Pcgaming1):

AMD FX 8300 sau 6300 (nu m-am hotarat), Asrock 970 pro0 r2.0. Am deja sursa 600w, carcasa delux, dvd writter, ssd, hdd, placa de baza enumarata mai sus

| Pcgaming1 a răspuns:

Mai bine iti iei un nVIDIA decat amd pentru ca daca iti iei nVIDIA o sa vezi ca jocurile arata mai bine si se misca mai bine la amd iti recomand un R9 si la nVIDIA un gtx 750

| draand28 explică (pentru Pcgaming1):

Eu as fi vrut sa iau o placa video Buna acum de la AMD si anul viitor sa mai iau inca una identica pentru crossfire ca poate mai adaug un monitor sau apare un joc ce necesita mai multe resurse...