| anonim_4396 a întrebat:

Ce procesor sa imi iau nu Intel vreau amd findca procesoare Intel au problema si am procesor Intel pe emachines e525 ca daca se face scaderea perfomantei am probleme ca am 2 nuclee la procesor este 575 Intel celeron, vreau un raspuns urgent

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce placa de baza are emachines e525

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.lapspecs.com/detail/acer+emachines+e525

Iti recomand sa iti cumperi un laptop nou sau daca nu unul second hand ceva generatie mai noua, de pe laptopul actual ai putea folosii in continuare...hdd-ul dar nu te baza pe el, a trecut prin multe daca este originalul

| IIIshaneIII a răspuns:

Poti sa pui doar Intel si asta daca iti suporta laptopul model mai nou, laptopul fiind model mai vechi procesorul nu este lipit de placa de baza si il poti inlocui, are pe olx procesoare ieftine pentru laptop-uri, dar vezi sa fii sigur ca e compatibil cu placa de baza