| anonim_4396 a întrebat:

Ce program imi recomandati pentru imbunatatirea pc-ul?

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Pentru a merge mai repede de regula este nevoie si de curatare!
curata frecvent browser-ul de histoy, downloads, cookies si ce mai are el pe acolo.
recomand: Malwarebytes, SuperAntiSpyware si CC Cleaner.

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Il poti curata de programele inutile, dar si de praf, dar nu poti face bici din orice. Iti recomand sa folosesti CCleaner.

| BMicha3l a răspuns (pentru neutrino):

Am folosit CCleaner si Glary Utilities 5... Dar degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce sens imbunatatire, ce ai vrea sa se schimbe?

| BMicha3l a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa functioneze mai repede... pc-ul este destul de bun, dar in ultimul timp nu stiu ce a patit. http://snag.gy/m6XL7.jpg http://snag.gy/fNBqy.jpg

| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu exista.

| Deliiiia a răspuns:

Poti folosi Clean Booster.

| BMicha3l a răspuns:

Sau mai bine sa reinstalez wind? C D sa sterg tot... nu i-am mai facut o reinstalare completa... l-am mai reinstalat dar am formatat doar partitia C

| anonim_4396 explică (pentru BMicha3l):

Dacat-ti este mai usor sa reinstalezi windows-ul, curat, fa-o!

| halogen001 a răspuns (pentru BMicha3l):

Numai partitia C trebuie stearsa la o reinstalare, restul poate sa ramana. Dupa instalare poti folosi un program gen AOMEI Backuper http://www.backup-utility.com/free-backup-software.html si vei avea intr-o arhiva pe hard disk pe partitia D o imagine a sistemului de operare din partitia C si oricand poti reinstala windows-ul din acea arhiva cu toate driverele si programele instalate in 10 minute. Trebuie sa ai si un CD butabil sau stick de memorie cu Aomei backuper sa poti porni calculatorul si sa refaci partitia C cu sistemul de operare la nevoie.
Cu YUMI
http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/
poti sa iti pui pe un stick de memorie si fisierul iso de instalare windows si cel cu aomei si orice alt utilitar util pentru pornirea calculatorului.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Cu http://www.toolwiz.com/en/toolwiz-time-machine/ poti crea puncte de refacere si daca ceva nu e ok in windows revii la o stare anterioara - se sterge tot ce e nou si se teface ce a fost.

| Vavlux a răspuns:

Sincer sa fiu, nu prea exista multe programe care sa fie bune. Depinde si la ce folosesti PC-ul. Daca il folosesti pentru gaming, ti-as recomanda Razer Game Booster. L-am folosit personal si este bunicel. Il poti descarca de aici: http://www.razerzone.com/cortex/game-booster
Anyway, cat despre celelalte programe, majoritatea iti vor spune ca ai foarte multe erori in calculator, si iti vor spune ca trebuie sa platesti ca sa le repare. Mai ales, nu iti recomand sub nici o forma ram boosterele. Multi cred ca sunt bune, dar de fapt sunt doar inca niste programe de care nu ai nevoie. Aplicatiile au nevoie de RAM, iar acele programe iti elibereaza RAM-ul, iar aplicatiile respective trebuie sa isi scrie pe pagina de hard drive, ceea ce iti va incetini calculatorul, de fapt. Cred ca cea mai buna idee ar fi sa iti iei un PC mai bun. Daca mai ai intrebari, feel free to ask me.