| adua a întrebat:

Ce program stiti cu care sa desenez diagrame? Vreau sa fac niste scheme pe calculator, la fel cum facem si in caiet, la scoala. De exemplu: de la "Sistemul nervos central" sa trag cateva liniute pentru "Encefal", "Maduva Spinarii" etc., apoi de la fiecare sa trag alte liniute. Nu stiu daca m-am exprimat corect. Pot sa fac asta usor in Word, dar as vrea sa o salvez ca poza [fara Print Screen :-) ], ca sa o pot folosi si in alte documente, dar nu stiu cum. Ma gandesc ca am nevoie de un program special, nu?

Răspuns Câştigător
| pepe a răspuns:

Se poate şi în Office Calc
Insert -> Object -> OLE Object şi îţi alegi din partea dreaptă modelul preferat.