| soph999 a întrebat:

Ce sa fac? deci am dezinstalat placa de sunet Realtek pentru ca ma enerva mereu imi aparea pe ecran cand nu vroiam, nu imi mergea sunetul si am l- dezinstalat de tot.acum nu mai imi merge deloc muzica sau sunetul! ce sa fac? sa instalez alta placa de sunet? care e mai buna? plzzz raspundeti-mi orice sfat ma ajuta! mersi mult

9 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Pai normal ca nu iti mai merge sunetul daca ai dezinstalat driverul audio pe care il aveai. Te-ai gandit ca poate versiunea driverului audio era veche si ca trebuie sa instalezi versiunea cea mai buna care exista la ora actuala? Nu stiu daca poti sa instalezi un alt tip de driver audio, pentru ca nu stiu daca calculatorul tau e compatibil cu altceva. Verifica-ti calculatorul ca sa vezi ce tip de driver audio e compatibil.

| razvanz a răspuns:

Am avut si eu problema aceasta.
Reinstaleaza driverul placii de sunet si fa un update la windows.

| arrriadna a răspuns:

Placa de sunet merge cu un soft (program), altfel NU. IN cazul tau realtek-u. Si mie imi facea fite uneori, dar asta fiindca m-a mancat undeva sa iau softul de pe net. Cum am instalat de pe cd n-am mai avut treaba...
Si fa un update de soft dupa instalare.

| soph999 explică:

Aha ok...si cum fac asta?:-s ca nici nu mai stiu ce fel de realtek am avutlaughing
scuze dar eu nu ma pricep la chestii din astea si vreau sa imi fac sunetulcryingplz help

| soph999 explică:

Mersi oricum pentru raspunsuri
eu am instalat din nou de pe net mai multe feluri de realtek si niciunul nu mergestraight faceadica am dus instalarea la bun sfarsit si dupa aceea nu se intampla nimic...nu zice found a new hardwere.
si de unde as pputea face rost de soft pe cd? aa si inca cevabig grinbig grincum fac un update de soft? o sa caut si eu pe google imediathappy
mersi all oricum, poate mai puteti sa imi raspundeti cu ceva...mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti alta centrala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asta vreau sa stiu si eu

| ochicaprui a răspuns:

Descarca 3D Audio Device instaleaza si va merge.ca si eu am avut aceeasi problema si asta am facut. daca nu merge nici asa apoi nu stiu ce ai facut.

| kataroy a răspuns:

Sincer vista home basic este cel mai talentat windows la aceasta problema instal. windows vista si nu mai ai nevoie nici de placa de sunet nici de ce-a video ca are tot ce vtrei