| Tudy000 a întrebat:

Ce sistem audio de calitate si puternic de enervat vecinii cocalari recomandati pana in 2000 de lei? happy

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cat esti dispus sa cheltui?

https://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/r2750db-20-black/

Detin varianta mai veche, R2730DB
Acestea misca niste aer, sa zic asa.
Sunt perfecte in primul rand pentru tine, pentru ascultat orice tip de muzica.
Basul nu e totusi extrem de pronuntat.

Am inteles ca esti tentat de 2.1, dar Z623 de la Logitech, nu sunt chiar atat de bune precum par. (nu sunt nici rele insa)

O varianta mai scumpa, dar categoric mai buna, ar fi asta:

https://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/s360db-21-brown/

Pentru mine, prea mult bas, sistemele stereo in genul R2730 / 2750 / 2850 sunt perfecte.

33 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vecinii pot fi enervati si cu un sistem de 300-800 de lei.
Microlab, Logitech si Edifier ar fi printre cele mai recomandate nume.
Eu le-as recomanda chiar in ordinea aia. Microlab a fost mereu pe calitatea sunetului, Logitech un echilibru comercial, Edifier mi se pare bagat in fata aiurea, ca nu pare sa exceleze pe sunet.
Gasesti si sisteme LG care sa te dea pe spate, mai ales configuratiile vechi 5.1/7.1

PS: cocalari nu erau tocmai aia care deranjeaza vecinii, cu muzici si alte alea?batting eyelashes

| Tudy000 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cocalari sunt cei ce asculta manele de obicei dar nu numai, poti sa faci pe cineva cocalar din multe motive, purtare de tigan, haine, gandire, atitudine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Tudy000):

Pe dreak.
Cocalar poate fi si unul din ala ce se chinuie sa aduca mereu in vorba "cat de cult si intelectual este", face comparatii intre el si oameni care nu vor sa se afirme, etc.
La fel cum un tigan poate fi mult mai "om" decat orice mediocru cu pielea alba.
Daca ai de gand sa-ti deranjezi vecinii intentionat, mai ales cu boxe, esti cocalar coclit, mult mai esuat decat orice manelist de pe la tara.
Nu mai zic de manelistii care canta, ca tu probabil n-ai capacitatea intelectuala de a memora gama do major, daramite sa le inveti pe toate 12, ton cu ton, si sa schimbi orice melodie intr-o alta gama, din mers.
Ce lucrezi, de curiozitate?