| M4RK a întrebat:

Ce site sunt ca sa faci publicitate gratuita?

Răspuns Câştigător
| silvio a răspuns:

Exista site-uri care ofera linkexchange, tu le pui linkul pe site-ul tau, si ei fac la fel. (cauta "directoare. web" pe google)
ex.: www.link-directory.ro, http://www.totaltop.ro, http://www.anunturi-utile.ro/directorweb, www.utile.ro, www.cere.ro, www.meme.ro, etc.
mai exista si site-uri de genul top.66, top.65, etc
sunt foarte multe site-uri de genul asta...

23 răspunsuri:
| adi_7507 a răspuns:

@silvio: Asta intelegi tu prin publicitate online? Directoarele web sunt pentru link building iar topurile sunt pentru plebea "societatii" (p0rn, manele, etc).
Eu iti recomand AdWords, nu-ti pierde timpul cu chestii gratuite.

| sti a răspuns:

Voi chiar nu ați înțeles ca nimic nu este gratuit? happy

| M4RK explică:

Sa fac publicitate pe site nu sa imi fac site

| M4RK explică:

La un site de al meu pls ajutor

| M4RK explică:

Cn mai stie si alte siteuri ca sa pun linkul asta pe ele http://www.pinguinulmeu.com/piplop-359.html?

| silvio a răspuns:

Ce fel de publicitate? ca nu inteleg...
daca vrei sa-ti faci un site gratuit, intra pe www.webs.com

| silvio a răspuns:

@adi, daca te uiti la intrebarea pusa, vei vedea ca @marc3ll intreaba de "publicitate gratuita", deci nu vad ce e gresit in raspunsul meu...
pe de alta parte si eu am un site gazduit gratis, toata publicitatea mi-o fac gratuit si sunt foarte multumit.
app, si eu sunt in top.66 si top.65, si am destule vizite de-acolo, si nu ma consider "plebea comunitatii" asa cum spui tu. citez din raspunsul tau: "topurile sunt pentru plebea "societatii" (p0rn, manele, etc)."

@marc3ll, eu am incercat sa te ajut, n-am inteles de ce mi-ai dat "stupid"... nu ca n-as mai putea eu de stupidele astea, intrebam doar asa, din curiozitate...

| silvio a răspuns:

Ok, @marc3ll, ma bucur daca am putut sa-ti fiu de ajutor happy

| JulianD a răspuns:

Www.reclamamedia.ro activezi contul si in 5 minute te promovezi pe multe site-uri inscrise in retea. Poti sa te promovezi gratis si cu plata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.axyy-mp3.ro si iti voi arata eu cum se face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrati si voi pe http://roparty.fm,ii tare muzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://fantomas-zone.tk/ O Comunitate nOua nu vei regreta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google pentru ce e?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

http://dilihop.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.mobilaneo.ro
Mobilier de calitate din pal melamina si mdf
Preturi de criza

| Αγάπη a răspuns:

Buna ziua,
Sunt foarte bucuros, ca in continuare va intereseaza aceasta colaborare!
Pentru inceput—copiati aceasta scrisoare si salvati-o cu numele "INSTRUCTIUNILE URMATOARE" in calculatorul dumneavoastra, in aceeasi mapa in care ati salvat si primul meu raspuns. Acum va voi explica pentru ce va trebuiesc aceste doua scrisori salvate. Le-ati salvat, nu-i asa? Atunci cititi mai departe. Mai inainte v-ati inregistrat pe site-ul:

http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=AdeLove

Asa ati castigat 26$, dar pentru ai primi in contul dumeanvoastra trebuie sa fie minimum 75$.
Cum sa-i castigati acei 75$, ca sa-i puteti primi?

Pentru inceput trebuie sa va faceti o noua adresa de mail, pentru participarea la proiect, pentru ca veti primi multe scrisori electronice si exista posibilitatea sa va incurcati in ele. Noua casuta de e-mail poate fi in gmail.com, yahoo.com, nm.ru etc...
Mai departe trebuie sa scrieti un anunt de angajare, ca si al meu, dar nu uitati sa mentionati adresa dumneavoastra de e-mail.
In plus puteti sa compuneti textul anuntului dumneavoastra, asta daca aveti timp si rabdare. Cum sa indepliniti corect campurile libere din anunturile de pe oricare site de anunturi?
Ocupatie: diverse, lucru cu internetul, lucru pentru studenti.
Postul de munca: lucru acasa, lucru cu internetul, lucru cu e-mail-ul, lucru la calculator
Studii: cunostinte medii de calculator
Salariu: 75-100$
Varsta:16-60 ani
Graficul muncii: liber
Oras: CEL MAI IMPORTANT.Trebuie sa alegeti toate orasele unul dupa altul, incepeti cu litera A si terminati cu Z. Trebuie sa publicati (chiar si articole asemanatoare) anunturi pentru fiecare oras in parte. Cel mai bine va fi daca veti face asta intr-o singura zi, si atunci in ziua urmatoare si in urmatoarele 5-6 zile, nu va trebui sa puneti anunturi. Scrisori vor fi multe.
Pentru ce trebuie sa faceti asta? Este deja verificat. Cand cineva isi cauta un loc de munca, el scrie mai intai orasul in care el traieste si apoi in cele de langa el. Asta va va ocupa 1, 5-2 ore. Rezultatul il veti vedea deja dimineata. De asemenea puteti alege "orice oras", daca in tabel exista. Nume: scrieti numele dumneavoastra sau nick name-ul. Telefonul trebuie scris obligatoriu. De obicei, telefonul trebuie scris neaparat doar pe site-urile in care, pentru a da un anunt trebuie sa te inscrii pe site. De aceea mai intai intrati pe site-urile cu anunturi unde nu trebuie sa va inregistrati.
Termenul de pastrare: maxim. Cu cat mai multe spatii libere veti indeplini cu atit mai multa lume va va contacta.
P.S In spatiul cu cerinte scrieti-staruinta, atentie, rabdare.
Atentie! Puteti sa scrieti scrisori si pe e-mail-urile persoanelor care v-au accesat pe site-urile cu anunturi. Verificati periodic sau cat mai des acele site-uri pentru a nu pierde pe nimeni.
Deci, in ce consta munca dumneavoastra in linii generale:
1.Scrieti anunturi pe site-uri pentru locuri de munca.
2.Raspundeti la e-mail-uri si trimiteti inapoi scrisorile pe care le-ati memorat pina acum. Deci, veti trimite pentru fiecare participant cate doua scrisori unul cate unul. Nimic complicat...
Atentie! Pentru a verifica contul dumneavoastra, pentru de ex, verificarea contului cu bani, trebuie sa intrati pe site-ul, sa va logati, sa intrati in contul dumneavoastra, sa verificati contul cu bani si sa-i scoateti, daca doriti.
Detaliat: Cand veti intra si veti deschide pagina, apoi veti cobori un pic pagina, veti vedea denumirea "My A.W.Surveys Stats". Sub aceasta veti vedea urmatorul text-Total Surve-26$ (aceasta este suma de bani pe care ati castigat-o la inregistrare). Mai departe merge o linie cu "Total Refferals". Langa aceasta denumire se va vedea suma de bani care va va fi livrata periodic, pentru fiecare persoana care s-a inregistrat pe site prin pagina dumneavoastra de pe site. Si ultimul rand "Current Balance"-suma totala.
Cand persoana data va va trimite confirmarea inregistrarii, va trebui sa trimiteti ca raspuns, aceasta scrisoare, pe care o cititi acum. El va castiga la fel ca dumneavoastra, de aceea, de pe pagina lui, de pe site, veti primi si dumneavoastra aceeasi suma. De aceea stergeti din acest file pagina mea de pe site si alaturati pagina dumneavoastra, apoi alipiti acel file la scrisoare si trimiteti-o. Astfel veti castiga binisor si probabil acesta va reprezenta principalul mijloc de bani pentru dumneavoastra. Cine stie, poate dumneavoastra va va merge mai bine decat mie?! Va urez sa aveti succes! Si inca ceva, chiar va rog—Nu stati degeaba! Puneti anunturi pe site-uri pentru ca de la asta depinde numarul partenerilor cu care veti conlucra.
Recomandari: Tot timpul raspundeti la toate intrebarile. Pentru ca de asta depinde parteneriatul dumneavoastra. Daca nu stiti raspunsul sau nu puteti raspunde in acel moment, scrieti ca veti scrie mai tarziu. Stergeti reclamele si inlocuiti "Re: TEMA" pe "TEMA". Peste catva timp, cand veti indeplini toate cerintele de mai sus, si veti acumula acei 75$, veti putea sa primiti banii. Dar puteti si sa aminati luarea banilor, daca nu doriti sa scoateti banii atunci. Si suma va fi mai mare si mai mare pentru ca oamenii vor raspunde in continuare la aceste anunturi. Oricum, trebuie sa stiti cum sa primiti banii.
Asta voi scrie eu mai jos:
Cu ajutorul Login-ului si Parolei, care le-ati primit la inregistrare, intrati pe site-ul dvs, ( de exemplu :
http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=AdeLove
care este al meu).
Pentru a scoate banii apasati pe Redeem Money, veti nimeri pe pagina de plata si acolo veti vedea un tabel de genul:
Current Balance-suma acumulata
Redeem Amount-suma pe care o puteti scoate din cont (aici puteti alege: 75$, 200$, 350$, 500$)
Redeem Method-sunt metode cu ajutorul carora poti scoate bani din cont(PayPal sau AlertPay in dependenta de faptul in care v-ati inregistrat). Check-nu alegeti, acesta este activ numai in SUA.
Apoi apasati pe un buton de sub tabel: Redeem Now si vor face transferul din "portofelul" electronic in sistemul de plati electronice PayPal sau AlertPay.
Mai departe, pentru comoditate puteti descarca un program de traduceri (ex:http://free-translation.imtranslator.net/English-language). Este foarte comod, trebuie doar sa te clarifici din care in care limba traduci.
http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=AdeLove
va logati si il introduceti in contul dumneavoastra in Redeem Money.
Cam asta e tot! Va multumesc ca ati devenit partenerul meu. Succes!
Nu uitati sa inlocuiti link-ul meu din exemplu cu link-ul creat de dv., respectiv, adresa mea de mail cu a dv.
Succes!

| Tupea22 a răspuns:

Daca esti gamer aici este locul tau
http://monsterrogamer.ucoz.ro/

| Gabyztu112 a răspuns:

Uite intra aici si te voi ajuta sa iti promovez site http://xat.com/Radio_Virtual_Magic

| Alin_Tontea_Ioan_1990 a răspuns:

Nu rata episodul 43 din Dragon ball super
Desenele copilariei continua...
Online fara descarcare si gratis
Update la zi!

http://animeonline.ro/dragon-ball-super-ep-43/