| MrRava13 a întrebat:

Ce spuneti de acest sistem dekstop. Ma intereseaza pentru gaming si filmat jocuri+editat!

Procesor: i3 3220 3, 3Ghz
RAM: 8 GB DDR3 1600Mhz
Placa video: GTX 650 2GB GDDR5 128bit
Motherboard: Gygabyte B75-D3H
Memorie: 500GB

Răspuns Câştigător
| amPH a răspuns:

Merge. Poti forta putin sa-ti iei macar i5.

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Vezi ca au aparut noile procesoare Intel Haswel.Este foarte bun si Ivy Bridge dar daca au aparut astea noi poti sa-ti iei Haswell.
http://www.pcgarage.ro/procesoare/filtre/general-socket-1150/
Acesta
http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-4670-34ghz-box/
ar cam fi echivalentul lui I5-3570.
Aceste procesoare sunt pe socket 1150, deci iti va trebui o placa de baza cu socket 1150
http://www.pcgarage.ro/......ormat-atx/
Am dat la filtru ATX, cele micro ATX nu prea imi plac, sunt mici, toate sunt ingramadite acolo.
Ideea ar fi cam asta - sa pui un procesor I5.

| xBro a răspuns:

Daca ai tu pc-ul asta intr-adevar este foarte bun pentru jocuri cu grafica perfecta, de filmat si editat numai zic, e foarte bun pc-ul, BAFTA!

FUNDA?

| GigiManivela a răspuns:

Cum zice predecesorul meu, un procesor o idee mai bun + daca vrei jocuri +filmat si editat (toate ocupa o gramada de spatiu, am incercat eu la gta si nu mai aveam loc laughing ) + sa-ti mai iei niste memorie, nu stiu daca o sa-ti ajunga 500 de gb daca faci ceva serios.

Funda?

| MrRava13 explică (pentru GigiManivela):

Mersi frumos. Ti-am dat vot, din pacate predecesorul tau a raspuns primul asa ca o merita el tongue

| NeaPopa a răspuns:

Ce vrei sa joci? Ce rezolutie are monitorul pe care vei juca? Ce buget ai? Sistemul actual pare ok pentru un sistem gaming entry spre mid level.

| MrRava13 explică (pentru NeaPopa):

Jocuri noi gen: Battlefield 3, Crysis 3, LoL, etc. Nu neaparat pe ultra.
Rezolutia monitor: Full HD ( 1920x1080)
Buget:2000-2500 lei

| NeaPopa a răspuns (pentru MrRava13):

FX 6300 + GTX 650 TI.

| amPH a răspuns (pentru MrRava13):

Am sa-ti fac o configuratie in acest buget.