| Prietenoasa a întrebat:

Ce taste sunt copy si paste?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cut = taie. Cand vrei sa muti un anumit fisier dintr-un folder in altul fara ca el sa mai ramana in locul in care era. Daca copiezi un fisier si il pastezi pe desktop, de exemplu, acel fisier o sa ramana in locul unde era, dar si-a facut si o scurtatura pe desktop; s-a multiplicat. E, daca ii dai cut si il pastezi undeva, el o sa dispara din locul unde era de baza si o sa apara acolo unde ii dai tu paste. E unicat sa zic asa, nu se multiplica. Sper ca ai inteles.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sunt taste dedicate. Foloseti tasta CTRL plus C pentru copiere si plus V pentru lipire (paste). Acum depinde si de program sau joc. Eu am gsit program in care tasta F5 avea functia de Copy. In general este cum am spus mai sus.

| vali1985 a răspuns:

Dai click dreapta si iti apare o lista, acolo se afla copy si paste.
Copy-copiere, paste-lipire.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

CTRL c pentru copy
CTRL v pentru paste
CTRL x pentru cut

| Prietenoasa explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Ce inseamna cut?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Prietenoasa):

Cut = taie. Cand vrei sa muti un anumit fisier dintr-un folder in altul fara ca el sa mai ramana in locul in care era. Daca copiezi un fisier si il pastezi pe desktop, de exemplu, acel fisier o sa ramana in locul unde era, dar si-a facut si o scurtatura pe desktop; s-a multiplicat. E, daca ii dai cut si il pastezi undeva, el o sa dispara din locul unde era de baza si o sa apara acolo unde ii dai tu paste. E unicat sa zic asa, nu se multiplica. Sper ca ai inteles.

| cυρcαкє a răspuns:

Heii! ^_^

Pentru a copia, selectezi textul respectiv și apeși tastele Ctrl + C.
Pentru a insera textul copiat, apeși tastele Ctrl + V.

Succes.
Pa, pa. :*

| Kampion a răspuns:

Nu sunt taste trebuie doar sa folosesti tastele CRTL+C - Copy CRTL+V - Paste. Fundita!

| LoLiPoP101 a răspuns:

Ctrl+c=copy
Ctrl+v=paste,
funda?

| ta5232545 a răspuns:

Copy ctrl+c si paste Ctrl+v

| Dragooos a răspuns:

CTRL+c = copy CTRL+v=paste de obicei asa e :d