| Pavaluc_Mihaela_A._2002 a întrebat:

Ce telefon ar trebui sa cumpar?
- Samsung Galaxy j5 2016
-Allwiew x3 soul style
-Asus Zenfone3 max
-Asus Zenfone selfie

Daca se poate sa veniti cu argumente. ( care e mai bun la camera. In special la selfie, bateria mai buna. Calitatea)
Si. Daca merita.
Multumesc! :*
-

10 răspunsuri:
| Ramina a răspuns:

Asus Zenfone Selfie e superior celor enumerate de tine, atat la camere (13mp ambele ), cat si la memorie 32GB / 3GB RAM, bateria tine si ea mult timp chiar daca este folosit intens ( internet, jocuri, poze), + ecranul care este foarte mare( numai bun pentru selfie).
Eu am avut telefonul asta o perioada si s-a comportat impecabil din toate punctele de vedere, iar pozele mi se par mai reusite chiar si fata de iphone, iar pretul este incredibil de mic.

| vlad1000 a răspuns:

Cel mai bun raport pret si ce ofera ar fi allviewul dar eu as merge pe Samsung happy

| MiruD a răspuns:

Nu cred ca iti trebuie vreun argument.
Eu merg pe Samsung.
Numai cand pronunti si scrii Samsung deja stii ce sa cumperi.
Samsung e Samsung. Nu se compara cu Allview, Asus....si alte marci de genu'.

| andreia67 a răspuns (pentru MiruD):

Si Samsung a dat rateuri destule. Cu 8 ani in urma era inca o firma mica din cele mari dar prima non-China care a inceput sa fabrice telefoane dual-SIM, concept introdus de chinezi dar foarte util pe atunci. Allview iese din discutie, sunt chinezarii ordinare iar suportul tehnic, in special update-uri de software/Android e ca si inexistent. Asus este o firma extrem de serioasa in lumea IT, au unele dintre cele mai bune placi de baza de PC din lume. Eu as studia atent cele 2 modele Asus si cel Samsung, inclusiv parerile utilizatorilor si as alege dintre astea. Chiar pe TPU am citit de un model de Samsung recent care este extrem de nereusit (s-ar putea sa fie chiar asta) iar cel ce spunea asta facea service la ele deci vorbea in deplina cunostinta de cauza.

| MiruD a răspuns (pentru andreia67):

Da. Fiecare cu parerea lui. Eu sunt mulțumită de acest brand.
Il am la telefon, tableta, televizor, cuptor cu microunde.....si chiar nu am avut nici o problemă cu nici un produs.

| andreia67 a răspuns (pentru MiruD):

Si eu am un S4 pe care il folosesc de vreo 7 luni (l-am tinut in cutie aproape pana la expirarea garantiei) si merge perfect. Dar un prieten are un S4 identic care de cateva luni are probleme cu ecranul, asta dupa mai putin de 3 ani de utilizare. Am si un TV LCD Samsung din 2008 pe care l-am cumparat defect si l-am reparat singura pe care il folosesc ocazional, in plus vreo 20 de ani am reparat televizoare (si cu tub si LCD). Samsung face in general produse bune, dar nu exceptionale, oricum mult peste no-name-uri chinezesti. Uneori mai da si rateuri (toti dau). Ca regula generala, daca vrei sa afli fiabilitatea unui produs, trebuie sa vorbesti cu cei care asigura service-ul in garantie.

| CPAElites a răspuns (pentru MiruD):

"Numai cand pronunti si scrii Samsung deja stii ce sa cumperi."
Really? Preferi sa dai cu ~40% mai mult pentru ca scrie Samsung pe un gunoi?
Exista telefoane "Chinezesti" foarte bune cum ar fi Xiaomi, Meizu Elephone etc. care au componente produse de Samsung, LG, Sony etc.

| MiruD a răspuns (pentru CPAElites):

Da. Prefer să dau mai mult doar pentru ca scrie Samsung. happy

| iwefgOficiall a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Asus zenfone 3max fiindca este mai nou ca selfie si primeste si update la versiunea 7.0 nougat care din experienta mea merge ca uns.