| andreipetresu a întrebat:

Ce telefon pana in 1300 lei imi recomandati? Explicatii si de ce.
(ce parere aveti despre google nexus S si samsung galaxy S plus )?

Răspuns Câştigător
| PuLs a răspuns:

Cumpara cu incredere Samsung Galaxy S Plus;) Il am de la craciun si sunt super multumit de el! Nu o sa regreti;) Ecran mare, nu se zgarie, o gramada de aplicatii, camera buna, filmeaza 720p. Uite o poza facuta cu el: http://imageshack.us/photo/my-images/72/20120116135633.jpg/

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Motorola Defy
Motive:
1. Este rezistent la apa.
2. Defy il face muci pe Galaxy S in performante happy
3. Ii poti da overclock de la 800 la 1.2 Ghz sau chiar 1.5 Ghz. Probabil si lui Nexus, nu stiu si nu-mi pasa.
4. E vreo 1000-1100 lei.
5. In rest seamana cu Nexus doar ca este rezistent la apa.

Sau optiunea mea:
Cumpara o tableta!
Un Evolio Evotab 2 la 600 lei, cu un ecran de 7", procesor precum Defy si Nexus dar cu o placa video mai buna si o mufa USB.
Sau la 1250 lei un Evolio Neura care pur si simplu face praf concurenta. Mai ales cu cei 9.7 ".
Ambele tablete au mufa USB, pentru stick de net sau stick cu filme/poze/muzica.
Asta prefer eu. Mi-am luat cu 380 lei un Nokia C5-03 cu care pot vorbi si mi-am comandat un Evolio Evotab 2 cu care ma pot distra in universul Android si ma pot uita la filme.winking

| blablablaa a răspuns:

Samsung Galaxy S PLUS

| SergiuM a răspuns:

Amandoua sunt niste telefoane misto, cred ca este mai bun nexusu! Pentru ca are un design interesant si ceteva dotari mai bunewinking

| FlorinSimonca a răspuns:

Salut.Un telefon cred eu este Telefon HTC Evo 3D.Are cam de toate şi costă aproximativ 1250 lei.General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:2G: 850 / 900 / 1800 / 1900
3G: 900 / 1700 / 21003G:HSDPA 14.4 Mbps; HSUPA 5.76 MbpsDual Sim:NuModel Procesor:Qualcomm MSM8660Procesor (MHz):1200Greutate:170 gDimensiuni (W x H x D mm):65.4 x 126.1 x 11. 3GPS:A-GPSSistem de operare:Android v2.3 (Gingerbread)
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32GB)Memorie RAM:1024 MBMemorie interna (MB):1024
Afisaj
Tip display:3D touch screenRezolutie (pixeli):540 x 960Diagonala display (inch):4.3
Conectivitate
GPRS:114 KbpsTehnologie Bluetooth:V3.0 cu A2DPTehnologie wireless:802.11 b/g/nUSB:2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
micro-USB v2.0 (5-pin)
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):5Rezolutii foto:2560 х 1920Blitz integratbig grinual LEDRezolutie video:720pCamera secundara:1.3 MpCaracteristici foto/videotongueoza 2D: 5Mp
Poza 3D: 2Mp
Auto Focus
Inregistrare video 2D/3D
Poze stereoscopic
Alimentare
Durata convorbire:3G: 450 minDurata in regim de asteptare:3G: 355 oreCapacitate (mAh):1730
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsing:HTMLE-mailbig grina
Divertisment
FM radio:Stereo cu RDSMP3/MP4 player:.aac,.amr,.ogg,.m4a,.mid,.mp3,.wav,.wma (Windows Media Audio 9)
.3gp,.3g2,.mp4,.wmv (Windows Media Video 9),.avi (MP4 ASP and MP3),.xvid (MP4 ASP and MP3)
Altele
SAR (W/kg ) :0. 885Accesorii incluse:Card microSD 8GBAltele:Android™ cu HTC Sense™
Senzor Gyro
G-Sensor
Compas digital
Senzor de proximitate
Senzor de lumina ambientala
Facebook® si Twitter™ pentru HTC Sense
SRS virtual surround sound (casti)
DLNA