| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce tine de refresh rate? Monitorul sau placa video? Ca sa stiu daca e monitorul cauza de imi apare ecran negru la full screen in jocuri.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce configuratie ai? ce joc vrei sa te joci?

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Monitorul are rată de refresh. Normal că degeaba ai placă video extraordinară, dacă monitorul are o rată de refresh mică. Îți limitează fps-ul.
Totuși nu cred că are legătură cu problema ta.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu are cum să fie de la monitor. Ori ai niște configurații alese prost, ori e de la placa video.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cum ziceam, cred că ai niște configurații alese prost. De la monitor tocmai de asta nu este.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Nu prea are legatura cu refresh rate-ul, ai o problema cu placa video. Da revenire la setarile default si nu mai umbla la refresh rate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Refresh rate = cat de des se schimba imaginea. Monitorul are fps maxim adica nu arata mai mult de ex 60fps, dar asta nu inseamna ca o sa fie negru. Se vede normal. Problema e de la placa video sau software

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai placa video de-aia din china? Am mai vazut asa ceva cand reparam jafuri. Incearca sa dai update la drivere si la directx

Răspuns utilizator avertizat
| QuaTeam a răspuns:

Monitorul