| sandu_9140 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa devin mai destept?

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

Trebuie sa citesti lasa calculatoru big grin

9 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

I-a lecitina

| OnWeed a răspuns:

Sincer nu pot sa iti zic nimic sigur... dar stiu ca cititul iti dezvolta memoria mult si aici pot da un exemplu: in generala am avut un coleg care in clasa. a 3-a a invatat tot Luceafarul pe dinafara, iar prin clasele 5-8 isi invata lectiile in clasa si le stia perfect la tabla. Ori e de la faptul ca si-a pierdut 3 luni sa invete o poezie uriasa ori asa e el, cu memoria mai dezvoltata.

Oricum daca vrei ceva mai sigur si simplu poti incerca pastilele minune care iti maresc puterea de concentrare si automat devii mai destept asa...

Bafta.

| miauu a răspuns:

Sa inveti

nony
| nony a răspuns:

Sandule, vesti proaste.Natura asta imparte cam aiurea inteligenta. Unii nu capata nici un gram, altora le iese pe urechi. Daca nu ai de prima data, nici ca o sa ai vreodata.Sorry.As fi vrut sa te ajut, dar nici mie nu-mi da pe aláturi sad

| yuli10 a răspuns:

Antreneaza-ti mintea! (citeste, invata, joaca sah...)

| Sadd a răspuns:

Daca nu ai devenit pana acum.slabe sanse de acum incolo happy

| Denisse_8813 a răspuns:

Cand spunem despre o persoana ca este desteapta vorbim de fapt de cantitatea mare de conostinte pe care o poseda. Pentru a acumula aceste cunostinte bineinteles ca trebuie sa citesti mult(si nu doar romane de dragoste sau reviste despre masini/moda), vezi documentare etc. Uite spre exemplu poti avea un bagaj de cunostinte mai mare doar intr-un singur domeniu, dar in care sa fi expert iar lumea te va aprecia foarte mult pentru asta! happy

| alina_1602 a răspuns:

Citeste.