| anonim_4396 a întrebat:

Ce Windows este perfect pentru Intel Pentium 3?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Windows 95, Windows 98, eventual Windows NT.
Daca sistemul are cel putin 512Mb memorie RAM, atunci se poate incerca chiar si Windows XP.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Win 2000.

| VoidEternal a răspuns:

Windows Retirement. Ce crezi că mai poți face cu așa piesa de muzeu?

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

O dau pe foc

| Brizbriz a răspuns:

Ai dat funda unui raspuns partial corect
Bula ti-a raspuns cu ce windows se potriveste, lucru corect pentru intrebarea ta, dar nu perfect

totusi "perfect" NU E NICI UNUL, pentru ca, procesorul e asa de vechi, si de slab, ca, indiferent ce sistem de operare pui
TOT O SA MEARGA CA ULTIMUL MELC TURBAT
iar ca sa iti raspund, aaaa, "serios"... incearca menuetos
http://menuetos.net/
e facut total direct in limbaj masina (nu in limbaje de programare de nivel inalt, care apoi trec prin copilatoare, care genereaza o tona de cod... SUFOS) cu alte cuvinte, nu e mult mai rapid decat windows, e mult mai rapid si decat linux... RILI!

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Și Windows 95 merge CA DRACU pe procesorul asta, hai că încerc Linux mint 6!

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumesti nu?!?
win 95 mergea BINE pe un 486 "x2" la 66 de MHz (33MHz x2... prima idee de multiplicator) si decent pe un 486 la 40 MHz
vreo 5 generatii sau mai mult (nici nu mai tin minte bine) inainte de pentium 3
RILI (NU glumesc)
sau tu ai un hdd cu bad-uri, sau MAI RAU, imbatranit (P3, are PESTE 25 de ani venchime, deci, daca ai un hdd "original" atunci la ce te astepti? )

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui un sistem conform recomandărilor Microsoft