| RăzvanP06 a întrebat:

Ce ziceti de configuratia aceasta?: http://imgur.com/t8zpYTQ
Ar merge Watch Dogs pe ULTRA in jur de 50 de fps?
Daca da atunci o sa am dificultati la asamblare?
O sa trebuiasca sa mai cumpar coolere la carcasa?

9 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Da, o sa duca watch dogs pe ultra
Daca ai mai asamblat un pc atunci nu cred ca o sa ai dificultati
Poti urmari tutoriale pe youtube si vezi cum se asambleaza componentele unui pc

| Georgemy2 a răspuns:

Da, iti merge

| RăzvanP06 explică (pentru SouLIce):

Bun da imi trebuie inca ceva coolere pentru carcasa?

| DeyCj a răspuns:

Primu lucru care l-am văzut este că sistemul tău nu va fi funcțional, deoarece procesorul nu este compatibil cu placa ta de bază.
(a se citii asta:http://www.msi.com/support/mb/Z97_PC_Mate.html#support-cpu)
Coler la procesor? La ce să mai dai 140 ron pe unul dacă are deja unul din fabrică(procesoarele box vin cu coler și pasta termoconductoare), în loc să dai 140 ron plus suma ce o dai pe ramii de 4 gb ca să iei un kit dual ch de 8Gb(2X4 Gb)?
Hard disc-ul.Ce te face să crezi că un WD blue este alegerea bună pentru o stație de jocuri? Din experiență îți spun ca nu prea este o alegere bună. Aceste tipuri de hard-uri nu au fost concepute pentru fojare cu jocuri, și asta înseamnă ca îl vei exploata neconform=>distrugere prematură.
Succes

| DeyCj a răspuns (pentru SouLIce):

Ce vezi pe YouTube îs numa prostii de prost augur, nici de cum nu o sa înveți să asamblezi un PC din așa surse.
Acolo postează toți habarniștii care cred doar ei că știu face asta.Am urmărit și eu așa ceva și m-am luat de cap de cum le fac.

| SouLIce a răspuns (pentru DeyCj):

Atunci du-te la cineva care stie...

| RăzvanP06 explică (pentru DeyCj):

Vreau cooler pentru OC si atunci da-mi tu o placa de baza buna.

| DeyCj a răspuns (pentru SouLIce):

Eu nu prea am nevoie de unu.Ce e drept, e drept, că și profesioniștii în domeniu mai fac schimb de experiență, mai ales când nu există concurență între ei happy.

| RăzvanP06 explică (pentru DeyCj):

Bine,da-mi macar o placa de baza calumea si un hdd.