| anonim_4396 a întrebat:

Ceau ̧am varsat aseara apa pe laptop, am avut noroc ca am reactionat si l-am scos imediat din priza, l-am inchis si am sters cu o carpa apa aia. am lasat-o sa se scurga pana acum, dar e baiu si mai mare, nu mai mere niciun buton. ma gandesc ca a facut scurtcircuit... daca ma poate lamuri cineva, as fi profund recunoscatoare. multumesc.

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Umple cada cu apa si apoi arunca laptopul in ea :3

| Sunnyツ a răspuns:

O idee trasnita, doar poate merge : usca-l cu fenul. Ca doar na, ce se poate intampla? Daca chiar nu merg butoanele nici dupa du-te cu el la un specialist in domeniu.

| xClementine a răspuns (pentru Sunnyツ):

Am incercat si cu fohn-ul, dar cred ca am inrautatit situatia. asta se intampla cand n-am habar cu ce se mananca astfel de probleme. multumesc pentru raspuns, oricum!

| johnyxus a răspuns:

Daca e vorba de tastatura si se aprinde, atunci schimba-ti tastatura.

| xClementine a răspuns (pentru johnyxus):

M-am gandit si eu la asta, dar credeam ca as avea si alte variante. se pare ca nu. multumesc oricum pentru raspuns.