| maradona10 a întrebat:

Cei care au canal pe youtube si strang foarte multe subscribes si vizualizari primesc bani de la youtube. asa am inteles eu de la cineva

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu primesti nici un ban ca ai 1 sau 1 milion de abonati.
Nu primesti nici un ban ca ai 1 sau 1000 like-uri
Banii ii primesti pe vizualizari si de la cei care dau click pe reclame. In tara la noi se fac in medie 1000$ la 1 milion de vizualizari.
ps: am canal, stiu ce spun.

| maradona10 explică (pentru sltlp):

Eu am inteles ceva de genu ca, daca ai multe subscribes 1 million 2 milioane si multe vizualizari si este un candl cu potential (adica creste in continuu) atunci cei de la youtube te contacteaza si iti baga bani in cont

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Da, doar daca esti partener cu YouTube. La un moment dat, la un numar destul de mare de vizualizari si abonati, ti se ofera posibilitatea sa devii partener.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevărat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.