| robert08 a întrebat:

Cine are windows vista home basic imi puteti da si mie tema lui originala ca eu am avut instalat aero si ak nu mai pot sa revin la tema lui adica vreau sa scap de transparenta de aceea as dori tema originala de la windows vista home basic

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Dezinstaleaza tema sau dezactiveaza tema prin click dreapta pe desktop la Personalization->Theme acolo alegi windows vista.
Daca nu merge nici asa atunci in start scrii run deschizi programul Run, scrii services.msc dai Ok in fereastra de servicii cauti "Desktop window manager session manager" click dreapta si dai stop acum ti se dezactiveaza transparenta, click dreapta din nou, properties la startup type: treci Disabled dai apply si ok(ai grija la ce umbli in services.msc, daca nu stii despre ce este vorba acolo atunci nu te pune sa umbli la alte servicii, dar poti dezactiva linistit ce am zis eu pentru ca acel serviciu este pentru transparenta).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basic nu suportă Aero. Clic dreapta pe desktop > Personalize > Window Color and Appearance > Open classic appearance properties for more color options > Windows Vista Basic.

| CaLin_4531 a răspuns:

O gasesti pe net.eu de acolo am luat-o.