| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi da un program cu care sa refac spatiul de pe partiile Hard-Disk-ului, fara sa reformatez tot Hardul. Ex. : Am pe Partitia "C" 15 GB si in Partitia "D" 60. Vreau sa iau 5 GB de la Partitia "D" si sa-i pun la Partitia "C". Cine imi da un program cu care pot face acest lucru? [DAU FUNDA]

4 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Se cheama "programe de partitionare".
Un program bunicel care-mi vine acum in minte de Partition Magic 8.0.Il descarci de aici: http://partition-magic.ro.malavida.com/d109-descarcare-gratuita-windows

| Roberto a răspuns:

Link de unde sa download-ezi nu am sa iti dau.Insa iti zic doua programe.CCleaner si Deffragler.Amandoua sunt de la Piriform.Cu programele astea poti muta din partitii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti face asta si cu Disk Management, din Windows 7. Nu-ti trebuie neaparat un program. Poate e mai migalos, dar nu strica. Ideea e sa eliberezi partitia D, apoi faci ce vrei cu ea, o scindezi in cate parti iti permite de nu stiu cati GB, iar C-ul il vei extinde cu spatiul liber(unallocated) din dreapta, ramas ca spatiu liber cedat de la partitia D. Cam asta ar fi ideea...cam ambigua sau nu.
Asa...programe...descarca de pe net.ISO-ul Hiren's Boot, "arzi" un CD bootabil(din ISO) cu el si ai pe CD-ul ala o droaie de programe in acest sens. Incearca Acronis Disk Director, parca asa-i zice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai folositi Partition Magic 8! Eu chiar am patit-o! De fapt, nu doar eu! Candva il consideram un program bun, pana cand...

Aaa...si dovada!
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=238831