| Nelutzu222 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un driver pentru placa video Intel r 82945g express chipset family. dar cat mai recent daca se poate, ca am driver pentru data : 29.09. 2009. Daca ma poate ajuta cine va rog. Multumesc si ofer si o funda pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inseamna ca PC-ul tau este depasit si nu s-au mai facut drivere pentru el. Imi pare rau!

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| Nelutzu222 explică (pentru Salontanul):

Eu am nevoie pentru windows 7 profesional.

| Salontanul a răspuns (pentru Nelutzu222):

E treaba ta pentru ce ai nevoie. Acest soft este valabil pentru orice Windows. El stie sa caute singur ce drivere trebuie.

| Nelutzu222 explică (pentru Salontanul):

Nu gasesc sa descarc pentru win 7. numai xp

| Nelutzu222 explică (pentru Salontanul):

A ba da, am instalat ala. dar dupa unde ma uit sa caut driverele?

| Salontanul a răspuns (pentru Nelutzu222):

Citeste cu atentie ce ti-am spus sus. In "My Drivers".

| Nelutzu222 explică (pentru Salontanul):

Http://s24.postimg.org/5bsuiuql1/Untitled.png, uite asta im apare daca dau la my driver

| Salontanul a răspuns (pentru Nelutzu222):

Ala-i driver-ul de la placa de retea si nu-l gaseste. Inseamna ca nu s-a facut driver pentru Windows 7 la acesta placa. Asta este!

| Nelutzu222 explică (pentru Salontanul):

Dar daca dezistalez driverul la placa video si incerc sa vad daca mi apare?

| Salontanul a răspuns (pentru Nelutzu222):

N-are nici o legatura. Nu merge. Solutia ar fi reinstalarea Windows-ului XP.

| Nelutzu222 explică (pentru Salontanul):

Uite id meu de mess. lungu279. da-mi add si vb mai multe acolo!

| Salontanul a răspuns (pentru Nelutzu222):

Imi pare rau dar nu prea intru pe messenger.

| Salontanul a răspuns (pentru Nelutzu222):

Inseamna ca PC-ul tau este depasit si nu s-au mai facut drivere pentru el. Imi pare rau!