| mikos123321 a întrebat:

Cine ma poate ajuta? de o vreme cand deschid calculatorul imi scrie,, Warning! CPU has been changed" sa cv de genu cine ma poate ajuta?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Raspunsurile corecte sunt ale lui "diegote" si "florim007". Verifica si ce a spus florim cu amendamentul ca nu ai ce sa cauti la Fequency/Voltage Control. Acolo nu faci nicio schimbare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri in BIOS, schimbi ceva daca e cazul, daca nu, dai Save & Quit

| PotatoMustDie a răspuns:

Incearca sa intrii in BIOS, nu schimba nimic, apasa doar pe Exit & Save. Daca mesajul dispare, inseamna ca sistemul avea doar nevoie de confirmarea ca esti la curent cu setarile.

Daca nu merge, tot in BIOS la Fequency/Voltage Control la CPU Ratio de pe AUTO schimba pe Manual si pune si tu cat crezi in functie de ce procesor ai.

Sau, probabil te-a lasat bateria placii de baza si in urma unei pene de curent BIOS-ul sa fi "uitat" ce aveai tu pe acolo. Incearca sa o scoti si sa o bagi la loc sau chiar sa o inlocuiesti daca ai alta.

Daca merge una din metode sa imi spui care din ele.

| Dorutoader a răspuns:

Frate trebuie sa iti instalezi windousu

| K0sti a răspuns (pentru Dorutoader):

laughing Asta e data asa din putul gandirii? Ai clocit-o mult?

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Heheh.tare asta. laughing