| JusTPauL a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa fac un radio online!

8 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Te ajut eu, daca nu intelegi ceva baga id WWE_IULI
Incerc sa iti explic destul de clar prin cea mai simpla metoda iti trebuie doar un singur program:SAM Broadcaster

1.Intri pe http://myradiostream.com/
2.Iti faci un cont(in cazul in care nu ai)
3.Deschizi SAM Broadcaster, dupa ce ti-ai facut contul
4. Uita-te mai sus ca scrie Desktop B, dai acolo si ar trebui sa ai Encoders, daca nu ai dai la Window-->Encoders si il bifezi in cazul in care nu il ai bifat
5.La encoders acolo dai pe plus daipe MP3(Normal)sau ce mai scrie pe acolo in ce format ai tu fisierele cu muzica.
6.Dai la server details, dai acolo sus la shoutcast
si la Server IP Introduci Adress care scrie acolo unde ti-ai facut contul pe MyRadioStream, la server Port portul care ti-l da ei acolo, si la Passworld parola care ti-a dat-o acolo! Atentie nu parola de la cont dai mai sus pe butonul ala Start la MyRadioStream, dupa dai la convertor acolo si la FORMAT selectezi Bitrate (Max) care ti l-a dat acolo pe MyRadioStream

De exemplu:Bitrate (Max) :128 kbps
si tu selectezi acolo in sam.

| JusTPauL explică (pentru Iulian03):

Hai pe mess.

| Iulian03 a răspuns (pentru JusTPauL):

Intru intr-un minut.

| MytzaMytz a răspuns:

Radio nJoy.

| JusTPauL explică (pentru MytzaMytz):

Asa si?

| MytzaMytz a răspuns (pentru JusTPauL):

Vorbeste cu cei de acolo ei te pot ajuta, contacteazai.

| floryn1993 a răspuns:

Salut, pentru radio online intra aici : http://www.fastcast4u.com/ dai pe FREE 64 kbps, jos ai butonul sign up, ia sam broadcaster de aici : http://fisierulmeu.ro/35CNV9R6Z9BB/SAM-Broadcaster-4-2-2-rar.html Succes >>>

| bogddan4you a răspuns:

Sall eu te pot ajuta din punctul meu de vedere este greu de facut dar iti pot face eu prin winap da ca vrei sa-ti fac id mess anonim4you44 te astept iti fac gratis nu pe bani.