| diana_7450 a întrebat:

Cine poate sa imi spuna si mie despre SKYPE. De unde pot sa iau programul, convorbirile sunt gratis sau nu, etc etc

Răspuns Câştigător
| auroraa a răspuns:

Skype e o programa de vorbit ca si messengerul, programa o poti downloada gratis de pe skype.com vorbesti gratis cu oricine, prin mesaje si sunete, unicul lucru pentru care platesti (pui credit skype) este daca culegi numar de fix (orice tara) sau mobil si vorbesti de pe calculator pe telefon... poti transmite fisieruri, pui webcam, poti chiar sa te joci cu cel cu care vorbesti happy sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| Zoltán_Csáki_1972 a răspuns:

Mai nou Skype nu merge cu XP. Asto o spun ca sa nu se enereze si alti. Chiar si alte programe or cere windows 7sau8.
O idee de Viitor:Calculatoare gata instalate Cu windowvs7 / 8:
http://goo.gl/GBicqN

| VirtualShare a răspuns:

Skype =software gratuit care ii premite uitilizatorului:

conferinte telefonice si videoconferinte;
telefonie video;
mesagerie instanta(chat);
transfer de fisiere;

Mai multe informaţii, precum şi instalarea pas cu pas aici:
http://vsh.ro/tutorial/304/skype---instalare-si-configurare-cont/