| Papp_Francesca_1976 a întrebat:

Imi poate spuna si mie cineva un program de creeat video-uri gratis pentru Apple? Si apropo programul sa fie mai profesionist.
Dau funda!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Acuma ai de ales.Ori profesional, ori gratis.Ambele nu există. Aplicațiile profesionale sunt destinate celor ce fac asta pentru bani, de aia și costă licențele de nu-i bine. Cele gratis sau gratis pentru uz personal sunt destinate userilor amatori sau casnici happy.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

PS.Pentru editare video poți folosi așa ceva:
https://kdenlive.org/
E soft liber, și deși e nativ linux merge și pe mac.Succes

| Ineys a răspuns:

Sony Vega/Adobe After Effects.
Nu sunt ele gratis, dar sunt cele mai profesionalelaughing. Poti incerca variant Trail, pentru 1 luna parca.

| Papp_Francesca_1976 explică (pentru Ineys):

Am zis gratis...Nu mai sti si alte programe? Nu trebuie sa fie chiar cele mai mai bune... Apropo, cand am zis Apple ma refeream la Ipad sau Iphone

| Ineys a răspuns (pentru Papp_Francesca_1976):

Aaaa, pai spune asa:)).
Uite aici cateva aplicatii: http://www.stuff.tv/features/six-best-video-editing-apps