| Cippri a întrebat:

Cine stie cum pot formata tot ce am in PC daca e nevoie reinstalez windowsul!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

1. In primul rand pierzi tot.
2. Cel mai usor stergi si formatezi
chiar din meniul de instalare al Windows-ului.
3. Depinde ce Windows instalezi, cand ajungi la alegerea partitiilor, te duci prima data pe toate celelalte partitii in afara de C:
3.Te duci pe D:, stergi, formatezi, te intorci la pasul anterior.
4.Te duci pe E: stergi, formatezi, te
intorci la pasul anterior.
5.Te duci pe C:, stergi, formatezi si continui cu instalarea sistemului.
Ca aici in poza:
http://www.techtalkz.com/......orial.html

2 răspunsuri:
| Cippri explică:

Stii cumva daca pentru 2gb ram AMD athlon II x4 620 2.60 Ghz e mai bine sa pun 32bit sau 64bit(windows 7)

| horia2012 a răspuns (pentru Cippri):

Prcesorul suporta tehnologia pe 64 biti. Depinde si de placa de baza.
Windows 7 pe 64 biti il pui numai daca ai de gand sa-ti maresti memoria RAM
la mai mult de 4 GB. Cel pe 32 biti nu "vede" mai mult de 4 (3.74).
In plus trebuie sa te asiguri ca ai driver-ul video pe 64 biti, programele, jocurile si cam tot ce folosesti trebuie sa le cauti pe 64 biti.
Deocamdata poti ramane la 32 biti.