| Skylerx a întrebat:

Cineva cumva detine o tablita grafica cu care a avut probleme? Detin o tableta grafica Trust TB 7300, pana acum mi-a mers bine si acum, dintr-o data, cand misc cursorul in anumite locatii se plimba de colo-colo cum vrea el si nu pot desena. Am incercat sa schimb bateriile dar tot asa facea. Cred ca problema vine de la pixul special, probabil l-am scapat de prea multe ori pe jos. Am o prietena cu acelasi model de tablita, doar ca ea nu prea o foloseste deci nu se pricepe la tablite. Totusi, intampina aceeasi problema ca mine. Vreau sa ma ajutati cu aceasta problema, cum o pot repara? Este o tableta de vreo 500 lei, bani care chiar nu vreau sa fie pierduti. Sa merg la un specialist? Locuiesc in Bucuresti. Multumesc anticipat.
APP: am mai pus intrebarea asta si nu mi-a raspuns nimeni, la fel cum "procedati" si cu celelalte intrebari ale mele. Site-ul acesta a fost facut pentru a ajuta persoanele care au intrebat, nu-i asa? Atunci eu de ce nu am primit raspuns? Tableta nu credeti ca a costat mult? Si 500 lei pierduti, bani pe care ii puteam da pe haine si mancare, rechizite etc. Multumesc anticipat. Cine raspunde corect ii dau 10 fundite la intrebarile mele. happy

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Ai incercat baterii noi? ai instalat driverele placii grafice? daca ai facut-o,incearca sa scoti usb-ul tabletei grafice,dezinstaleaza driverele,dai restart la pc,apoi instalezi driverele si intr-un final bagi usbul de la placa grafica. Daca nu merge,incearca sa stergi tableta cu o laveta, carpa intr-un spray de geamuri si sa cureti tableta. Daca penstylul-pixul are plastic alb in capat si nu merge pe baterii cumva, nu are treaba.Problema este din tableta.In cel mai rau caz,sa nu ai cablul usb intepat sau smuls, sa nu faca contact corect, in cel mai rau caz.Nu toata lumea raspunde la mesaje pe forum, deoarece sunt mai multi care pun intrebari, decat raspund.))))

| robertpaul a răspuns (pentru robertpaul):

Grazie amico)))

1 răspuns: