| SonicAndrei a întrebat:

Cu BitDefender mi se pornește foarte încet calculatorul. Adică, după ce se pornește Windows-ul, se face black screen cam 1-2 minute, apoi se loghează. În rest e ok. Am Bitdefender Total Security 2015 și Windows 8.1 Pro, dar aceiași problemă am avut-o și cu Windows 7. După ce-mi va expira trial-ul voi pune alt antivirus, iar problema de startup va fi rezolvată. Dar până atunci, ce aș putea face ca să nu mai aștept 2 minute să se pornească calculatorul ci să se deschidă normal. Menționez și că:
-am dezactivat să se pornească automat antivirusul din Startup (din Task Manager), dar nu am rezolvat nimic (chiar dacă nu s-a deschis odată cu windows-ul).
-dacă dau Sign Out (Log Off), se face iar ecranul negru cam 1-2 minute, după care îmi apare fereastra de Log In.

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Nu prea ai ce face bitdefender este cel antivirusul ce iti face pc-ul sa mearga foarte greu dar in materie de antivirus este cel mai bun.Recomand avg/avast/kaspersky

| SonicAndrei explică (pentru Eduard619):

Și eu folosesc de obicei Kaspersky, deci nu se poate face nimic? Adică și dacă îl opresc din startup tot se va porni în 2 minute...

| RAY a răspuns (pentru SonicAndrei):

Este oferta so pentru ks 3 luni http://www.faravirusi.com/......-gratuita/

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Descarca cclenar la unelte vezi start debifeaza programele inutile poti debifa si antiviusul apoi intri cand vrei, e adevarat astea mari manca mult la boot, ca experiment pe un i5 cu windows 7 buta in 40 de secunde cu kaspersky fara el 20 de secunde vezi e dublu, windows 7 intra mai greu ca windows 8.1 eu isi recomand daca ai drivere sa treci si pe 8.1

| SonicAndrei explică (pentru RAY):

Doar cu BitDefender se pornește greu, cu Kaspersky nu a apărut niciodată black screen și se pornește rapid. Dar am deja Windows 8.1 Pro N cu toate update-urile făcute.
E interesant cum că în Franța se dă trial pe 3 luni... dar eu prefer versiunea Pure 3.0 sau Internet Security, dar e bine că am aflat.

| RAY a răspuns (pentru SonicAndrei):

Numi vb de blak scream era sa o patesc azi cu un xp am instalat un driver prost cand tot se reta noroc ca i-am dat the last configuration, mam cam saturat de sisteme antice asa proaste sunt nici nu sti ce au

| RAY a răspuns (pentru SonicAndrei):

Ce am patit cu dracusorul ala de bidifender cate buguri are e prost mia stricat cateva windowsuri pe sisteme foarte bune

| Nelu62 a răspuns:

Panda Antivirus Pro 2015 oferta 100% free cu licenta pe 6 luni:
http://promo.pandasecurity.com/softonicgift/en/
Dezinstalare antivirus:
http://gratuitro.blogspot.ro/2014/09/appremover-31171.html

| SonicAndrei explică (pentru Nelu62):

Voi încerca și Panda. Întrebare despre AppRemover: în afară să dezinstaleze antivirusul așa cum aș putea face și eu, ce mai face? Dacă șterge și informațiile despre licență ar fi foarte interesant...

| Nelu62 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Dezinstaleaza si sterge tot ce apartine de antivirus inclusiv din registrii.

| Eduard619 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Nici sa nu te gandesti la panda este un antivirus praf...

| RAY a răspuns (pentru Nelu62):

Ieri am incercat panda pro si nu mia detectat fisierul eicar sub nici o forma, de curiozitate descarca eicar pe panda culmea nu vede ala e virus test daca ai dea face cu unu real ce faci

| SonicAndrei explică (pentru Nelu62):

Super, atunci nu va mai trebui să caut trial resetter.

| MunteanuIoan a răspuns (pentru RAY):

... Panda e un antivirus BUGUIT! Am instalat peste 50 de calculatoare, si vreo 10, cand le porneai, ramaneau blocate cu CPU-ul (procesorul) la 100%. Dupa ce am scos Panda si am pus Avast totul a redevenit normal.

| RAY a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Eu am instalat un xp azi si aveam drivere prea noi de sunet nu ea mers sunetul noroc ca aveam pe cd old aiurea nu-i mergea sunetul, apoi black scream m-a speriat aiurea ma cam sperie anticitatile astea pe xp sincer

| MunteanuIoan a răspuns (pentru RAY):

? Cine mai foloseste XP-ul? A aparut Windows 10 (nu cel full) si tu inca ai XP-ul?laughing inteleg ca mai sunt persoane care au xp, dar ei il folosesc cu un anumit scop, si nu se plang daca nu le merge vreo porcarie ca la tine

| RAY a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Tu esti prost, fara suprare tio spun

| SonicAndrei explică (pentru MunteanuIoan):

Să şti că mai sunt foarte mulţi care folosesc Windows XP din simplul motiv că nu au calculatoare suficient de bune pentru un Windows mai bun. Dacă s-ar da salarii mai mari în România atunci da, ar fi ceva absolut normal ca toată lumea să aibă i7 cu ultimul sistem de operare.

| MunteanuIoan a răspuns (pentru SonicAndrei):

Eu am Windows 7 cu Intel Pentium DualCore... Si merge struna. Eu am lucrat la o intreprindere individuala si nu erau chiar asa de putini banii primiti si stiu ca salariatii sunt prost platiti.

| SonicAndrei explică (pentru Nelu62):

Salut! Am o mică problemă cu AppRemover. Nu merge link-ul tău; nu-i nimic, am căutat eu pe Google. Dau dublu clic pe instalare, dau Yes (dacă dau voie programului să aducă modificări computerului), dar îmi dă imediat eroarea „Sorry, the licence has expired". Nu înțeleg de ce îmi dă eroarea asta din moment ce e prima dată când instalez programul, plus că e gratis. Ai vreo idee?

| SonicAndrei explică:

Mersi tuturor de răspunsurile date! Chiar dacă am dat funda, putem discuta în continuare, de exemplu am observat că și Norton ar fi foarte bun.

| MunteanuIoan a răspuns:

Ai incercat sa-l dezinstalezi?

| SonicAndrei explică (pentru MunteanuIoan):

Nu. Am mai avut și anul trecut BitDefender, după dezinstalare calculatorul s-a pornit iar rapid, dar îl voi folosi în continuare până se termină cele 30 de zile de licență fiindcă e foarte bun în rest. Nu se poate face nimic până atunci?

| MunteanuIoan a răspuns:

Ti-as recomanda antivirusul avast happy E foarte bun si e gratis tongue

| RAY a răspuns (pentru MunteanuIoan):

Avast e varza

| Eduard619 a răspuns (pentru RAY):

Ce ma, ce verisiune folosesti tu? Eu am avast si imi merge pc-ul struna.