| yonutz6399 a întrebat:

Cu ce este echivalent un procesor Intel Dual Core E2220 (2.4 GHz)? Un i7/i5?

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu zic ca nu are sens sa comparam asa ceva. Un i7 gen i7 4770 sterge pe jos cu procesorul tau, fiind de cel putin 15 ori peste.

| Figgernaggot a răspuns (pentru sltlp):

Mai exact de 8 ori mai bunlaughing

| yonutz6399 explică (pentru sltlp):

Intel Dual Core E2220 (2.4 GHz) era procesorul necesar al unui joc, iar eu vreau acum sa-mi iau un i7 si nu stiam daca il bate.Eram aproape sigur ca i7 e mai bun, dar nu stiam de cate ori.Multumesc foarte mult.

| sltlp a răspuns (pentru Figgernaggot):

Oricum, adevarul e ca e greu de demosntrat, ca depinde enorm si ce se face pe el. Ca daca stai pe facebook diferenta e clar zero.

| SouLIce a răspuns:

Acel e2220 nu se poate compara nici cu cel mai slab i5, dar cu un i7
Procesorul este destul de slab

| efpies a răspuns:

Intel Dual Core e foarte slab fata de i5 sau i7! Asa ca nu se poate!

| Figgernaggot a răspuns:

Nici macar cu un i3

| Figgernaggot a răspuns:

Cauta aici orice procesor. La high medium sau low. http://www.cpubenchmark.net

| Figgernaggot a răspuns:

Na ca sa iti raspund la intrebare. Procesorul asta este situat intre Intel Core i3 U 380 1. 33GHz(inferior) si Intel Core i3-3229Y 1.40GHz (superior)