| Andrei_Stefan_1999 a întrebat:

Cu ce program aflu cati wati are sursa la calculator.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cea mai simplă metodă este să desfaci carcasa calculatorului și să te uiți pe eticheta sursei de alimentare, dar asta se aplică numai dacă calculatorul nu este în garanție, și nu este sigilat(știu o prostie că din comoditate în loc să puie stikere pe piesele din el mulți pun un sigiliu de neam prost pe carcasă)
Program nu este ci doar un fel de mini aplicație din Windows, care oricum nu te ajută la cineștie ce.Succes

5 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Cu programul "șurubelnița", scrie pe ea. Oricum mai mult de 500 wati presimt că nu are.

| DeyCj a răspuns (pentru Λndrei):

Serios? De unde știi că omu nu are un worckstation de ultimă generație ce din construcție se merge pe o sursă de 700W happy

| Λndrei a răspuns (pentru DeyCj):

Am zis "presimt"...
Și probabil că are una de 500W, că dacă era un workstation nici nu mai avea rost să întrebe pentru că sigur trebuia să fie foarte mare...și cine folosește un workstation cam știe de ce folosește așa ceva și are ceva idei despre el, nu pune întrebări pe TPU de propria'i "jucărie".
Și poftim o sursă de 400W pentru workstation. Da vezi bine, 400 W.

| Trandafirii a răspuns:

Nu este

| Adminul000 a răspuns:

Nu exista program cu care sa afli cati wati are calculatorul
sau exista da din astea false adica il instalezi si iti pune un numar la nimereala! Funda?