| MaNumescCumDoresc a întrebat:

Cu ce program pot pune muzica pe un CD astfel incat sa o pot asculta si pe masina! Am incercat simplu cu copy+paste dar imi dadea ERROR! Astept cat mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| pLeX a răspuns:

Nu ai voie sa comprimi formatul audio daca este un casetofon normal. o sa iti citeasca exact pe metoda discurilor de vinyl. viteza 1x.

daca ai un casetofon mai smecher, poti creea un cd mp3. cam 150melodii.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cu orice program de scris CD.
Burnaware:
http://www.burnaware.com/
-Te duci pe functia Audio CD
-Aduci melodiile pe care le vrei. Programul iti arata in minute cat dureaza (nu depasi 74 min).
-La optiuni alegi "finalize disk", viteza sa nu fie mai mare de 8.
-Burn.

| pLeX a răspuns:

Make audio cd cu Nero.

ar trebui sa incapa maxim 16melodii pe cd.

| MaNumescCumDoresc explică (pentru pLeX):

Doar atatea? Cam putine!

| AlEXxx21 a răspuns (pentru MaNumescCumDoresc):

Depinde si cd

| pLeX a răspuns (pentru MaNumescCumDoresc):

Nu ai voie sa comprimi formatul audio daca este un casetofon normal. o sa iti citeasca exact pe metoda discurilor de vinyl. viteza 1x.

daca ai un casetofon mai smecher, poti creea un cd mp3. cam 150melodii.

| altrix a răspuns:

Daemon tools

| LuKyan_Luky_1996 a răspuns:

Incearca cu nero. Si mai depinde in ce format vrei alea le selectezi de acolo.