| Marocico_Adrian_1988 a întrebat:

Cum aflu ce placa video mi se potriveste calculatorului meu sau ce placa video imi recomandati si sa fie compatibila.

Operating System: Windows 10 Home 64-bit (10.0, Build 10240) (10240.th1.150709-1700)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: MSI
System Model: MS-7592
BIOS: Default System BIOS
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3. 06GHz (2 CPUs), ~3. 1GHz
Memory: 6144MB RAM
Available OS Memory: 6144MB RAM
Page File: 2666MB used, 4501MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: 11.2

Card name: AMD Radeon HD 5570
Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x68D9)
DAC type: Internal DAC(400MHz)
Device Type: Full Device
Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_68D9&SUBSYS_80701462&REV_00
Display Memory: 3828 MB
Dedicated Memory: 1012 MB
Shared Memory: 2816 MB
Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa ta de baza suporta orice fel de placa video de pe piata!

Apropo ce placa video vrei sa-ti cumperi?

| Marocico_Adrian_1988 explică (pentru CPAElites):

Mersi de raspuns. Vreau o placa video de vreo 2 Gb sa imi ruleze anumite jocuri la cerinte decente fara sa-mi sacadeze asa cum mi se intampla acuma.
Imi poti recomanda ceva placi video? m-ar interesa sa fie pana in 300 de ron.

| CPAElites a răspuns (pentru Marocico_Adrian_1988):

Http://www.pcgarage.ro/......-bit-bulk/

ARE MEMORIE GDDR5!
Este bunicica..pentru pretul ei!
Duce gta 5 pe setarii low- mediu Pe full hd

| Marocico_Adrian_1988 explică (pentru CPAElites):

Scuze ca te intreb, dar este vreo diferenta intre GDDR5 si DDR3? am vazut ceva placi cu DDR3 avand 2 Gb memorie.
Inainte sa cumpar vreau sa stiu ca am facut alegerea corecta.

| CPAElites a răspuns (pentru Marocico_Adrian_1988):

Https://www.youtube.com/watch?v=fBG0ksobImI

Placa video pe GDDR5 este cu 30% mei performanta decat cea pe gddr3!

| CPAElites a răspuns (pentru Marocico_Adrian_1988):

"am vazut ceva placi cu DDR3 avand 2 Gb"
Degeaba are memorie mare! Placa aia video nu va folosii niciodata cei 2gb.