| Preda_Sorin_1997 a întrebat:

Cum aflu de tip de placa video imi merge? adica ce GDDR trebuie sa fie?
P.S: am RAM de DDR2 Daca conteaza.
FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| FABULOSUL6000 a răspuns:

E pci-e x16 deci merge cam orice placa video pe pci.Gddr2 merge perfect

12 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi ce placa de baza ai(sloturi).

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

(Mainboard)

| FatUglyVirgin a răspuns:

Dupa ce slot are placa ta de baza, ori agp ori pcie. daca placa ta de baza e fabricata inainte de 2006 e probabil pe agp..si ai face bine s-o schimbi

| Dijmarescu_Daniel_1994 a răspuns:

Am cea mai geniala idee... intreaba un specialist straight face

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Dijmarescu_Daniel_1994):

Am eu una mai buna... TACI!

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Dijmarescu_Daniel_1994):

Descarca aida 64 si la fereastra cu Motherboard>>motherboard>>Motherboard name si zi ce scrie acolo ca sa stiu ce sa-ti zic!

| Preda_Sorin_1997 explică (pentru FABULOSUL6000):

Motherboard Name MSI K9N6PGM-F/FI (MS-7309)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Preda_Sorin_1997):

Totusi ce model de placa ai in minte?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Preda_Sorin_1997):

Slaba prietene. Foarte slaba. Vezi pe forumul lor my garage la vanzari ca gasesti acolo ceva mai performant la bani tai. Sunt de incredere baietii si stiu ce vorbesc ca am cont acolo de 3 ani.

| Preda_Sorin_1997 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu gasesc da-mi tu link big grin

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Preda_Sorin_1997):

E pci-e x16 deci merge cam orice placa video pe pci.Gddr2 merge perfect