| anonim_4396 a întrebat:

Cum anume pot seta luminozitatea laptopului? Am un Acer Aspire 5730Z si mi se pare ca luminozitatea ecranului e destul de slaba?!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Start->Panou de control->Hardware si sunete->Optiuni de alimentare->Aici bifezi ->Performanta inalta si vezi ca in josul paginii ai o regleta de care tragi cu mouse-ul pentru a mari luminozitatea. Sau direct cu tastele pentru contrast de pe tastatura Fn+ tasta cu un beculet. Bafta!

| Urzi23 a răspuns:

Citesti carticica lui si vei gasi cum modifici din taste stralucirea sau contrastul. Daca nu vrea sa se modifice sunt probleme cu inverterul.

| Sp33dyt a răspuns:

Cand il pui la incarcat creste luminozitatea?
Daca e din display aproape sigur ai doua taste (gen F5 si F6) care in combinatie cu tasta "fn" cresc respectiv scad luminozitatea displayului. A doua varianta e din windows sa-i modifici "power plan" cu o luminozitate mai mare.

| Gheorghiu_Anton_1949 a răspuns:

Cum reglez contrastul si stralucirea la laptop