| Eugenika a întrebat:

Cum ar trebui sa folosesc FaceTime? Nu stiu cum sa fac.

3 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

FaceTime functioneaza prin intermediul retelei celulare de date si prin intermediul unei retele WiFi. Care este principiul? Pai, in primul rand, trebuie sa ai o cartela care sa aiba activate serviciile de date, pentru ca functia FaceTime sa fie disponibila (se activeaza din meniul Configurare / Telefon > FaceTime), sau pentru a activa functia FaceTime va trebui sa intri in meniul principal al telefonului la "Settingswinking ...presupun ca ai iphone 4 big grin si atunci ar trebui sa ai acces la o retea tongue

| Kyle1990 a răspuns:

Cum se face un apel video FaceTime de pe iPhone sau iPad
1. Lansați aplicația FaceTime din ecranul inițial.
2. Atingeți bara de căutare din centrul superior al ecranului.
3. Introduceți numele persoanei de contact pe care doriți să o apelați.
4. Apăsați contactul.
5. Atingeți butonul video de pe extrema dreaptă. Seamănă cu o cameră video.

Dacă sunteți obosit de utilizare, FaceTime, aici sunt și câteva alternative pentru alegerea dvs.
https://www.eztalks.com/......lling.html