| SingleForOne a întrebat:

Cum aş putea crea un grafic sau un tabel imens în care adresez întrebări și să am răspunsul potrivit pentru fiecare dintre acestea?
Excel este cel mai potrivit program sau mai este și altul?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu grafic nu se poate rezolva.
Trebuie sa creezi o tabela mare, cu 2 coloane: intrebare si raspuns.
In Excel poti crea pe o pagina mai multe asemenea tabele paralele, dar o coloana poate contine doar cca. 64000 pozitii (linii).
Cautarea poti face cu functia de cautare din meniu (sau programat).

Mai este posibilitatea sa creezi o baza de date si sa scrii un program de cautare pentru ea.