| cristitomescu94 a întrebat:

Cum as putea la winamp, atunci cand apas [B] sau click pe "next", melodia care am selectat-o sa urmeze sa itre un pic in cea din-naintea ei... adica sa nu se opreasca melodiile sa cante aleatoriu

3 răspunsuri:
| bogdan3vl a răspuns:

Chesti asta merge numai daca selectezi skinul winamp modern deschizi winamp dai clic dreapta pe el si dupa aia la skins si de acolo alegi winamp modern o sa ti se schimbe tema la winamp si dupa aia o sa gasesti pe acolo o chestie nu mai stiu care e ca eu nu am schinul modern la mine l-am instalat chel da o sa gasesti sigur chestia aia si poti sa si dai cate secunde vrei tu sati intre melodia una peste alta la sfarsit

sper ca ti-am fost de folos

funda plsssss

| bogdan3vl a răspuns:

Aa! am uiat dupa ce faci setarea aia in winamp modern poti dupa aia sa til schimbi laloc cum a fost ca o sati mearga cu toate skinurile

| potzo a răspuns:

Functia pe care o cauti se numeste "crossfading" si poate fi activata si seatata din preferinte>plugins> output - Nullsoft Direct Sound - dublu click > Fading - Dai enable la onstart si on end of song. Lasi 333 la milisecunde in ambele parti sau poti sa te joci cu durata dupa bunul tau plac - and that's it.
Sunt si programe si alte plugin-uri aditionale ce pot face asta - dar de ce sa iti bati capul cand deja ai winampul are asa ceva - nu trebuie decat setat;
Nu conteaza ce skin este selectat - pur si simplu dai click dreapta pe rama winamp-ului, prefferences;

Bafta!