| anonim_4396 a întrebat:

Cum dezinstalez security tool daca programul asta nu ma lasa sa accesez nimic din calculator, am remove fake antivirus dar imi spune ca daca accesez programul acela imi distrug calculatorul?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Emi_3041 a răspuns:

In primul rand,adauga site-ul ce ti l-am dat mai jos la favorite.Vei avea nevoie de el! Dai restart si in timp ce se restarteaza apesi repetat F8.Dupa aceea iti va aparea o fereastra si selectezi SAFE MODE WITH NETWORING. Odata ce ai pornit Windowsul cu Safe Mode, ar trebui sa nu iti mai apara ferestrele alea de la Security Tool. Acum intri pe acest site( cel pe care ar trebui sa-l ai la bookmarks pentru a-l gasi mai usor): http://download.cnet.com/......04572.html
Descarci programul, dai quick scan ( scanare rapida ). Va dura cel mult o ora.La mine a durat cam 10 minute. Cand a terminat de scanat, dai "Show results" (arata rezultatele) si "Remove selected" ( inlatura-le pe cele selectate ). Dupa ce ai facut asta, vei da restart,de data asta nu mai faci nimic.Si atat! :D

Si eu am patit asa,eram pe punctuul de a ceda nervos,pana cand am dat peste acel link.NU DESCARCA ALTE PROGRAME, pentru ca dupa ce iti detecteaza virusii,iti vor cere sa platesti pentru a scapa de ei. Inainte de a gasi programul asta, am instalat Spyware Doctor, si mi s-a intamplat cum am spus mai devreme.

In speranta ca ti-am fost de ajutor,

Emi