| lica21 a întrebat:

de vreo 1 luna si ceva am descarcat Avast Antivirus, licenta s-a terminat iar acum nu ma lasa sa il descarc, la Control >Panel-Add remove program, nu apare. sad Cum sa il dezinstalez?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Foloseste un tool de dezinstalare manuala, il gasesti aici http://www.avast.com/en-gb/uninstall-utility

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te acolo unde ai instalat programul. De regula in C:\Program Files\Avast si cauta un fisier de genul "uninstall.exe".
Daca nu e, inseamna ca s-a instalat prost si incearca-l sa-l instalezi inca odata, peste.

| lica21 explică:

Dezinstalez* scuze