| Mellie00 a întrebat:

Cum fac conexiunea prin bluetooth intre iphone-ul meu 3gs si calculatorul meu ca sa pot trimite de pe calc. pe iphone melodii, poze, video-uri etc? cand incerc sa il conectez cu iphone-ul meu zice ca nu merge, asa face si cu alt telefon al meu, samsung! PLZ HELPPP

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu merge! Nu te mai chinui! Bluetoothul la Iphone merge doar intre 2 telefoane Iphone! Dar de ce nu conectezi cablul de incarcare la pc? Te conectezi cu pc-ul prin cablu! Cablul de incarcare de la Iphone are la celelalt capat USB. Baga-l intr-un port USB din PC si te conectezi!

| Baton a răspuns:

Activezi bluetoot pe iphone daca nu sta tot timpul activat bagi bluetoot-ul cumparat/primit in pc prin usb si ar trebui ca telefonul sa iti gaseasca aparat/pc automat daca nu invers. pc-ul va gasi un spatiu de stocare in plus fata de cele care le ai pana sa activezi bluetooth.
apoi deschizi acel spatiu si pui acolo ce vrei sa ai pe telefon.
in mod normal cam asa ar trebui sa mearga treaba.mai exact nu stiu deoarece nu am iphone. mie mi se pare o porcarie de telefontongue

| maya202 a răspuns:

Poti folosi un cablu usb sau card de memorie
daca vrei cu bluetooth CRED doar CRED ca trebuie sa ai laptop