| ilenutsa a întrebat:

Cum fac sa imi apara diacriticile in locul acelor semne in subtitrarea din bsplayer? mai exact, unde gasesc acea setare (central europe) pe care trebuie sa o aplic? am innebunit cautand tongue

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pornesti bsplayer, click dreapta pe imagine, subtitles, primary, subtitles property, font, aici poti sa alegi central european, culoarea, marimea, ....etc

2 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poti sa inlocuiesti diacriticele cu caracterele.
Intri in fisierul text, cel cu subtitrarea, apoi in meniu: editare-gasire (inlocuire peste tot) si inlocuiesti caracterele respective (pe care nu le vezi corect), cu alte caractere. Astfel, vei inlocui ª cu S, þ cu t, º cu s.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diacritice? Critice am inteles, da dia ce inseamna? rolling on the floor
Ok, deci in CONTROL PANEL la REGIONAL, bagi acolo romanesti peste totwinking