| specialfly a întrebat:

Cum fac sa imi utilizeze toti cei 4 gb de rami, imi arata in my computer Installed memory RAm: 4.00 gb (2.75 gb usable), de ce nu ii foloseste pe toti?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca nu ai ca sistem de operare Windows 7, doar acesta recunoaste integral o memorie RAM mai mare. Numai bine!

| radu021 a răspuns:

Instaleaza-ti un sistem de operare pe 64 de biti ca sa poti folosi toti cei 4gb de memorie ram! mult succes!

| THCC a răspuns:

Ai Windows 7 32bits care recunoaste doar 3GB ram
ca sa vada 4GB ram trebuie sa instalezi Windows 7 64bits.

| traxter a răspuns:

Pai inseamna ca poti folosi numai 2.75 pentru ca restul il folosesc programele deschise si sistemul de operare

| specialfly explică:

Va multumesc tuturor!