| Tir3xx a întrebat:

Cum fac sa pot schimba cand sa iasa sunetul pe casti sau la boxe, vreau sa fie ambele bagate in placa de sunet si cu ajutorul unui program sa pot sa schimb cand sa ascult la casti si cand in boxe? FUNDA! big grin

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista un adaptor la care conectezi cele doua periferice si poti schimba din el pe care dintre ele sa se auda sunetul. "Audio Switch", ceva de genul se numeste adaptorul.

| danny1996 a răspuns:

Asta pot face doar daca ai 2 iesiri de sunet pe placa de sunet sau daca placa de sunet integrata in placa de baza stie sa schimbe Line In (albastru) intr-un output... ca sa le tii pe amandoua. bagate. dar o sa se auda amandoua in acelasi timp pentru a rezolva asta dai volumul la minim la una dintre ele si vice versa