| .::CyBeR::. a întrebat:

Cum fac sa pun un joc de ps2(play station2) pe un cd/dvd?
Ce program sa folosesc pentru a pune acel joc pe cd/dvd.
Si la cele doua sloturi USB de la ps2 la ce folosesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa poti juca CD-uri facut de tine, PS2-ul trebuie modat, adica montat un cip in el.Pt facut jocuri, foloseste programul DVD Decrypter. E cel mai bun.Si cele mai bune dvd-uri de facut jocuri sunt VERBATIM. Cel mai bine e sa faci jocul la viteza 2x.cam asta ar fi tot.

13 răspunsuri:
| shalimar a răspuns:

Cele doua sloturi de la ps2 sunt in general folosite pentru a conecta microfoanele sau volanul sau alte chestii care le poti cumpara separat.pentru a pune un joc pe cd si sa-l rulezi in ps2, nu stiu exact dar stiu ca trebuie cipat. i se pune un cip inauntru si in felul asta iti ruleaza orice joc de pe cd facut acasa.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cum montezi cipul ma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie modat
nu stiu
pui volan sau joystick cu mufa usb sau dac ai net camera web

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La jocuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar cum ar trebui sa fac burn pe dvd... pun iso-u?
sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate nici eu nu stiu dar mai e pentru mine o intrebare cup pun pe dvd sau cd cum downladez asa il pun sau mai introduc ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand trebuie modat PS2 iar ca sa faci un cd sau dvd folosesti deamon tools faci imagine virtuala si cu nero sau orice alt program de facut dvd-uri ii dai copy disc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine e din iasi si pune cip-uri de ps2?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai este un sposob du-te siti cumpara un dis coriginal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un ps 2 modat software, si imi merg toate jocurile, mai putin cele ntsc. din cate am inteles sunt si programe de convertit, in pal, folosesc ESR disc patcher si le dau burn cu nero dvd Verbatim, sunt cele mai bune, din propria mea experienta.happy

| DamianD3r a răspuns:

Pentru a pone un joc in CD e sinplu = bagi CD-ul in pc,dupa aia copiezi foldarul cu jocul(merge si fara foldar[direct])in CD care iti apare in H,F, G, etc(de exemplu eu am H straight face)si asta e tot

| Blondutzu_Nistor_1989 a răspuns:

Cum si cu ce program pot sa imi fac si eu cv jocuri scoase de pe net pentru ps2?