| eAlin a întrebat:

Cum faci overclock la un procesor? M-ar interesa la un dual core t4200 de 2Ghz si la un amd atlon 2000+ de 1.6GHZ

Răspuns Câştigător
| 334499 a răspuns:

Din bios de la clock speed

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

EAlin, stai cuminte! Nu te juca cu focul! De fapt, focul il vei aduce prin overclock laughing. Asta despre laptop, cat despre troaca aia de athlon 2000+ n-are rost sa te chinui pentru. ea. N-o sa faca minuni! Lasa-l asa cum e procesorul! Sau eventual, daca vrei si poti, ia-ti alt sistem! Overclock-ul e pentru cineva care se mai pricepe, nu pentru toti amatorii! Lasa-ti calculatoarele alea asa cum sunt!

| LawR3n a răspuns:

Din bios dar mai bine nu îţi bate capu că o să îţi arzi procesorul dacă e prima oară. Dacă nu ştii engleza şi/sau dacă nu precizezi MODELU PLACI DE BAZĂ, nu are rost să îţi dai foc.