| xDaNyeL a întrebat:

Cum faci sa mearga conexiunea de internet wireless daca routerul este instalat?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Depinde pe ce vrei sa il conectezi? pe pc sau pe laptop? daca vrei pe laptop trebuie sa ia placa de retea wirles instalata si vezi ca in dreapta iti aparea semnu de wirles si te conectezi de acolo (automat daca nu ai parola pusa si cu parola in cazu in care o pui), daca vrei pe calculator atunci trebuie sa ai la routher si un stick, practic ala este adaptorul wirles (placa de retea wirles ca la laptop) prin care te conectezi la fel ca si la laptop, dar daca nu ai stiku ala nu ai ce face.

| xDaNyeL explică (pentru tr3ig):

Am inteles, mersi pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| August99 a răspuns:

Dupa instalarea driver-ului de wireless pe calculator va aparea langa ceas icoana conexiunii wireless unde bagi parola aleasa si faci conexiunea la router