| MUSEL a întrebat:

Cum functioneaza un pistol cu gloante oarbe, cum arata si cat costa?

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Cu cartuse cu gaz-nu are glont; cartusul este format din tubul cartus(care nu iese cu glontul, ci este evacuat prin fereastra cartusului, si in care se afla capsa detonanta si pulberea care arunca glontul pe teava)si glont.la cartusul orb(pe gaze)tubul contine gaze lacrimogene.acesta este sertizat cu un plastic(deci nu are glont). este un pistol normal, numai ca pe teava are obturatie pe mijloc, pentru a nu putea folosit cu bile.

1 răspuns:
| DarQueen a răspuns:

După cum sună asta, tu ești pus/ă pe fapte mari! laughing
Poate te văd pe la ProTV tongue