| Maniax a întrebat:

Cum imi instalez local area connection?

1 răspuns:
| GiulianoSenior a răspuns:

Probabil ca tipul da click dreapta pe My Computer-->Properties-->Hardware-->Device Manager-->Ethernet Controller-->Update driver?(asta e o metoda manuala si trebuie sa ai la indemana cd-ul(de obicei, al placii de baza) pentru piesa hardware respectiva sau sa existe undeva pe HDD acel driver). In mod normal (daca e placa de retea integrata in placa de baza) te duci pe site-ul oficial al producatorului placii de baza, ex: Asus, Gigabyte, Asrock etc. si iti cauti modelul placii de baza, apoi vezi drivere disponibile.

Local Area Connection(de tip LAN=Local Area Network) e de fapt denumirea implicita a conexiunii pe care o face placa de retea cu un alt computer sau dizpozitiv(router, switch)-->prin extensie (probabil) o retea de computere.
Aștept funda + vot.