| vRemi a întrebat:

Cum imi pot face un forum / site dar fara porcarii de genul forumgratuit sau ucoz, trebuie sa fie cu extensia co.uz din cate stiu eu, si il faci in notepad.

Un tutorial englez sau roman?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Forumgratuit sau ucoz nu sunt porcarii. Sunt sabloane pentru facut site uri, forumuri, bloguri doar din cateva click uri pentru cei ca tine care habar nu au cu ce se mananca treaba asta.

Vrei sa il faci tu de la 0, atunci pune mana si invata html, css, php, mysql, javascript, ajax.

Pe urma te apuci si scrii cod pentru siteul, / forumul tau in notepad sau orice alt editor text.

Nu nu trebuie sa fie extensia co.uz Ala e un simplu tld. In momentul in care nu apelezi la site uri gen ucoaz, ai nevoie de propriu domeniu sau subdomeniu si hosting.

spor la munca

http://www.w3schools.com/

| vRemi explică (pentru suntserios):

As avea nevoie de ceva ce nu implica investitii, tema am lucrat-o bine, doar ca nu stiu cum sa fac site-ul, as vrea sa fie ceva gratuit, dar in acelasi timp fara sa apelez la forumgratuit sau ucoz.

| suntserios a răspuns (pentru vRemi):

Nu implica decat investitii in timpul tau liber. nu te costa nimic sa inveti.

| vRemi explică (pentru Beautifullady189):

"fara porcarii de genul forumgratuit sau ucoz"

Bravo, ai luat premiul 1

| Beautifullady189 a răspuns (pentru vRemi):

Scuze!